Ustaw jako stronę startową

Dodaj stronę do ulubionych
 Strona główna > Artykuły harcerskie
Menu
 Strona główna
 O autorze
 O stronie
 Śpiewnik harcerski
 Sprawności
 Sondy
 Historia scoutingu
 Aktualności
 Artykuły harcerskie
 Księga gości
 Linki
 Harc-Licznik
 Szyfrator on-line
 Pliki do ściągnięcia
 Materiały harcerskie

Partnerzy
 HarcGrupa
 miniPortal HKT
 PoHaM

Sonda

Jak oceniasz zlot 100-lecia w Krakowie?

było fenomenalnie!
całkiem fajnie
nie tak źle
raczej kiepsko
fatalnie


Zobacz wyniki

Subskrypcja
  Podaj swój e-mail:

Dodaj Usuń


Artykuły harcerskie
  Tutaj znajdują się moje artykuły i inne formy wypowiedzi związane z harcerstwem, a także ciekawe teksty harcerek i harcerzy - oczywiście umieszczane za zgodą autora. Jeśli chcesz umieścić tu swój artykuł, prześlij go na mój adres: duzymaju@go2.pl.
  Dodano: 15.09.2006
  Temat: Nasze siedlisko – Zielony Kąt
  Autor: Wiktor Maj


  Na wędrówki wyruszamy zaraz po śniadaniu i krótkiej kąpieli w Jeziorze Olszanowskim. Oprócz mnie i 14KDHż do wymarszu przygotowuje się też 26-osobowa grupa skautów francuskich, spędzających wakacje w ramach wymiany międzynarodowej na obozie Białego Szczepu, gdzie mam okazję gościć. (...)

komentarze (15)     więcej »

  Dodano: 28.11.2005
  Temat: Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?
  Autor: Wiktor Maj


  Już po raz drugi ruszyła ogólnopolska kampania na rzecz miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Już po raz drugi wspiera ją również Referat Ruchu Drogowego naszego hufca. (...)

komentarze (2)     więcej »

  Dodano: 26.05.2005
  Temat: Zachować pamięć
  Autor: Wiktor Maj


  Jest 27. stycznia 1945 r. żołnierze radzieccy z 60. Armii I Frontu Ukraińskiego dochodzą do miejscowości Oświęcim. Wycofujący się Niemcy nie stawiają silniejszego oporu. Do wieczora Rosjanie opanowują kilka kompleksów budynków i baraków ogrodzonych wysokimi murami czy drutem kolczastym w samym Oświęcimiu, w Monowicach, Brzezince... Oczom żołnierzy ukazują się ludzie wyglądający niemal jak szkielety, stosy trupów, niedopalone zwłoki. Na to makabryczne odkrycie nikt z oswobodzicieli nie jest przygotowany. żołnierze Armii Czerwonej z przerażeniem w oczach przekonują się o okrucieństwie hitlerowskiej machiny wojennej, kierującej się chorą ideologią rasistowską i nie cofającej się przed żadną zbrodnią, nawet mordowaniem dzieci czy wytwarzaniem mydła z ludzkiego tłuszczu. Powoli do ich świadomości dociera fakt, że znaleźli się na terenie największego cmentarza świata, na którym nie ma ani jednego grobu... (...)

komentarze (1)     więcej »

  Dodano: 18.03.2005
  Temat: Styczniowe wielkie granie
  Autor: Wiktor Maj


  Od lat nasz hufiec, jako jedyna jednostka harcerska w Krakowie, szczyci się tradycją organizowania sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tej zimy postanowiliśmy więc, już po raz czwarty, rozgrzać serca podgórzan i zaprosić, by przyczynili się do ratowania życia i zdrowia naszych najmłodszych rodaków. (...)

komentarze (0)     więcej »

  Dodano: 08.12.2004
  Temat: Pierwszy września na Westerplatte
  Autor: Wiktor Maj


  „Dyplom za zajęcie II miejsca na trasie Wolne Miasto Gdańsk dla reprezentacji Hufca Kraków-Podgórze”- po owych słowach na twarzach tych „Z czwartego słońca” zagościły szczere uśmiechy. Kiedy wystąpiłem z szeregu po odbiór nagrody, korytarz zawrzał salwą okrzyków – gratulacji innych patroli. Każdy z naszej trójki mógł z czystym sumieniem powiedzieć sobie i innym „venimus, vidimus, vicimus”. Odbierając z rąk Artka „Lemana” Lemańskiego, komendanta trasy starszoharcersko-wędrowniczej, nagrodę za naszą, pełną poświęcenia i brawury, walkę z hitlerowskim wywiadem obiecałem, że za rok zawitamy na jubileuszowy, X Zlot Westerplatte i to w dużo większym gronie. (...)

komentarze (6)     więcej »

  Dodano: 16.03.2004
  Temat: Stereotyp „harcerzyka” - przemówienie
  Autor: Wiktor Maj


  Szanowna Komisjo, Mili Słuchacze, Koleżanki i Koledzy. Jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego często biorę udział w różnego typu akcjach i uroczystościach. Gdy pewnego dnia wracałem po jednej z nich do domu, jadąc tramwajem w pełnym letnim umundurowaniu, usłyszałem pod moim adresem komentarz współpasażerki: „O, harcerz! A ja myślałam, że wy już wyginęliście!”. W tym momencie do głowy przyszedł mi cytat jednej z polskich komedii: „Wyginęli? Przecież to nie były mamuty!”. (...)

komentarze (21)     więcej »

  Dodano: 16.03.2004
  Temat: Harcerska droga
  Autor: Wiktor Maj


  Przychodzą czasem takie dni, gdy człowiek czuje potrzebę zastanowienia się nad swoim życiem. Nad tym, co zrobił, co mógł lub powinien zrobić lecz nie udało się tego dokonać, nad tym, jakie było, jest i będzie kiedyś jego życie. W moim przypadku dywagacje takie nierozerwalnie związane są z harcerstwem, gdyż zajmuje ono bardzo ważne miejsce w mojej hierarchii wartości. (...)

komentarze (5)     więcej »

  Dodano: 16.03.2004
  Temat: Artykuł ze spotkania lednickiego 17-19.V.2002r.
  Autor: Wiktor Maj


  Sobotni wieczór 2 czerwca 2001r. Nad brzegami jeziora Lednica zapada zmierzch, rozpoczyna się nabożeństwo, podczas którego zostanie otwartych siedem pieczęci Biblii. Wokół tysiące młodych ludzi, chcących wspólnie się modlić, śpiewać na cześć Pana i przeżywać uroczystość spożywania Pisma Świętego. Właśnie wtedy, prawie rok temu zachwyciło mnie spotkanie lednickie. Zafascynowała jego niezwykle żywa i spontaniczna forma oraz głębia przeżywanych podczas niego Boskich tajemnic. Wtedy również zrodziła się we mnie idea, żeby nie przyjeżdżać na Lednicę jako pielgrzym i gość, ale czynnie włączyć się w organizację tego wielkiego wydarzenia. Jako harcerz postanowiłem na następny rok zorganizować grupę druhen i druhów ze swojego hufca, by pełnić na polach lednickich harcerską służbę. (...)

komentarze (1)     więcej »

Rotatory i bannery
 
1 w Polsce Harcerski Baner System 100 Linkow Mania1 w Polsce Harcerski Baner System 100 Linkow Mania

SHDM popiera:BYKOM-STOP - Poprawna ortografia w Internecie
 

O stronie i systemie

© 2003-2019 by Duży Maju
Powered by MAJpage 1.0
Domain provides harc.pl


Logowanie
  Zaloguj się:

 Login:
 Hasło:Rejestracja
Zapomniane hasło

Aktualności

 Newsy:
Tragedia w Smoleńsku  Ogłoszenia:
Wystawy harcerskie nadal czynne  Wasze ogłoszenia:
Zlot Skautów Środkowoeuropejskich "Silesia 2008"

Buttony

  Głosuj na moją stronę:

Ranking Stron Harcerskich "Grota"

Najlepsze strony harcerskie